Endodoncja Ruda Śląska

Jak znaleźć dobrego Endodontę w Rudzie Śląskiej?

Endodonta jest to stomatolog zajmujący się leczeniem kanałowym zębów. W Rudzie Śląskiej nie brakuje gabinetów dentystycznych ale jak zawsze wybór najlepszego dentysty nie jest prosty. Dlatego warto wybrać się do naszego gabinetu (Szybalski Stomatologia) chociażby po to aby odbyć konsultacje odnośnie leczenia.

 

Co to jest endodoncja?Endodoncja zęba

Wypełnienie kanałów zęba na zdjęciu RTG

Endodoncja jest to leczenie kanałowe zębów (Endodonta Ruda Śląska – dentysta wykonujący leczenie kanałowe dla pacjentów z Rudy Śląskiej). Przy leczeniu kanałowym zębów bardzo ważna jest fachowa wiedza i doświadczenie endodonty. Istotne jest również zaplecze techniczne gabinetu. W wielu przypadkach okazuje się, że ząb, który wyrwał by nasz obecny dentysta jest do uratowania. Dlatego warto umówić się na konsultacje w naszym gabinecie. Wykonujemy również endodoncję mikroskopową – czyli leczenie kanałowe pod mikroskopem – ta technika daje możliwość bardzo dokładnego oczyszczenia i wypełnienia kanałów.

Endodonta Ruda Śląska – zapraszamy pacjentów z Rudy do naszego gabinetu – Stomatologia Szybalski

Endodoncja mikroskopowa Ruda Śląska

Leczenie pod mikroskopem

Leczenie kanałowe zębów jest zabiegiem kilkuetapowym czyli wymaga kilkukrotnej wizyty w gabinecie stomatologicznym. Leczenie rozpoczynane jest od oczyszczenia kanałów zęba – czasochłonność i pracochłonność tego leczenia zależna jest od budowy zęba a w szczególności od ilości kanałów.

W bardziej skomplikowanych przypadkach niezwykle przydatnym narzędziem jest mikroskop. Wtedy wykonuje się endodoncję mikroskopową – czyli leczenie kanałowe pod mikroskopem. Zapewnia to maksymalną dokładność w oczyszczeniu zęba. Ma to ogromny wpływ na trwałość późniejszego wypełnienia.

Na konsultacje ze stomatologiem dobrze jest zabrać aktualne zdjęcie RTG zębów

Endodoncja Ruda Śląska czyli leczenie kanałowe zębów w Rudzie Śląskiej

 

więcej szczegółów: leczenie zębów pod mikroskopem

Umów wizytę online wypełniając formularz

Lub zadzwoń

Tel: 730 604 602

Adres: ul. Karłowicza 5
41-800 Zabrze

E-mail: info@szybalski-stomatologia.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek-czwartek – 10.00-18.00

Ortodoncja:
sobota – 10.00-16.00