Endodoncja Zabrze

Jak znaleźć dobrego Endodontę w Zabrzu?

Endodonta jest to stomatolog zajmujący się leczeniem kanałowym zębów. W Zabrzu nie brakuje gabinetów dentystycznych ale jak zawsze wybór najlepszego dentysty nie jest prosty. Dlatego warto wybrać się do naszego gabinetu (Szybalski Stomatologia) chociażby po to aby odbyć konsultacje odnośnie leczenia.

 

Co to jest endodoncja?Endodoncja zęba

Wypełnienie kanałów zęba na zdjęciu RTG

Endodoncja jest leczeniem kanałowym zęba – to często ostatnia szansa na uniknięcie ekstrakcji.  Warto udać się na konsultację do dobrego endodonty nawet jeśli inny dentysta zalecił wyrwanie zęba. Dzięki temu, że stosujemy leczenie pod mikroskopem, jesteśmy w stanie uratować ząb, który wydawał się być do usunięcia.  Endodoncja mikroskopowa daje znacznie lepsze możliwości, ponieważ stomatolog widzi więcej i dokładniej kanały zainfekowanego próchnicą zęba. 

Zaletą leczenia kanałowego pod mikroskopem jest również mniejsza strata tkanek zęba, co bezpośrednio przekłada się na większą jego wytrzymałość w porównaniu z metodami tradycyjnymi. Zajmujemy się również leczeniem trudnych przypadków, z powikłaniami. 

 

Endodonta Zabrze – zapraszamy pacjentów z Zabrza do naszego gabinetu – Stomatologia Szybalski

Leczenie kanałowe Zabrze

Leczenie pod mikroskopem

Leczenie kanałowe zębów jest zabiegiem kilkuetapowym czyli wymaga kilkukrotnej wizyty w gabinecie stomatologicznym. Leczenie rozpoczynane jest od oczyszczenia kanałów zęba – czasochłonność i pracochłonność tego leczenia zależna jest od budowy zęba a w szczególności od ilości kanałów.

W bardziej skomplikowanych przypadkach niezwykle przydatnym narzędziem jest mikroskop. Wtedy wykonuje się endodoncję mikroskopową – czyli leczenie kanałowe pod mikroskopem. Zapewnia to maksymalną dokładność w oczyszczeniu zęba. Ma to ogromny wpływ na trwałość późniejszego wypełnienia.

Na konsultacje ze stomatologiem dobrze jest zabrać aktualne zdjęcie RTG zębów

Endodoncja Zabrze czyli leczenie kanałowe zębów w Zabrzu

 

więcej szczegółów: leczenie zębów pod mikroskopem

Umów wizytę online wypełniając formularz

Lub zadzwoń

Tel: 730 604 602

Adres: ul. Karłowicza 5
41-800 Zabrze

E-mail: info@szybalski-stomatologia.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek-czwartek – 10.00-18.00

Ortodoncja:
sobota – 10.00-16.00