Stomatologia mikroskopowa

Leczenie z użyciem mikroskopu

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Praca w dużym powiększeniu pozwala Nam na rozwiązywanie wielu problemów.

Leczenie kanałowe z wykorzystaniem mikroskopu umożliwia oszczędne zarządzanie tkankami podczas zabiegu co przekłada się bezpośrednio na większą wytrzymałość zęba w porównaniu z metodami klasycznymi.

Ponadto powiększenie pozwala na identyfikację odstępstw od regularnej anatomii, zwiększając tym samym rokowanie powodzenia zabiegu.

Wszystkie zabiegi leczenia kanałowego są przeprowadzane w Naszym gabinecie zgodnie ze Światowymi Standardami Leczenia. Zajmujemy się również leczeniem trudnych, powikłanych przypadków.

Przypadek 1.

Powtórne leczenie kanałowe (reendo) zęba trzonowego.  Kanały nie zostały opracowane na pełnej długości, powtórne leczenie polegało na identyfikacji pominiętych kanałów, usunięciu materiału wypełniającego , opracowaniu i wypełnieniu na prawidłową długość.  Prawidłowe opracowanie i wypełnienie kanałów połączone z odpowiednią odbudową znacząco poprawia rokowanie długoterminowego zachowania zęba.

Przed

Efekt Po

Przypadek 2.

Pierwotne leczenie kanałowe (endo) zęba trzonowego. Głęboka, nieleczona próchnica doprowadziła do powstania stanu zapalnego miazgi.  Na uwagę zasługuje ciekawa anatomia zęba. Po leczeniu zastosowano odbudowę zmniejszającą ryzyko złamania zęba.

Przed

Efekt Po

Przypadek 3.

Powtórne leczenie kanałowe (reendo) zębów siecznych. Skomplikowany zabieg ze względu na wypełnienie kanału ćwiekiem srebrnym. Usunięcie ćwieka i materiałów wypełniających kanały, opracowanie i wypełnienie kanałów na pełnej długości. Odbudowa zębów przednich zostałą wzmocniona po zabiegu za pomocą wkładów z włókien szklanych.

Przed

Efekt Po