Implanty Gliwice

Implanty zębów - konsultacje z implantologiem

Implantologia Gliwice

Zapraszamy pacjentów z Gliwic na konsultacje w sprawie implantów

Zjawisko zrastania się kości z powierzchnią tytanu zostało odkryte przez Brånemark’a w 1952 roku. Od blisko 70 lat implantologia nieustannie się rozwija stwarzając na chwilę obecną możliwość funkcjonalnej i estetycznej odbudowy brakujących zębów za pomocą implantów.

Postęp oraz dostęp do technik obrazowania trójwymiarowego (CBCT) w połączeniu z cyfrowym planowaniem umożliwia przeprowadzenie zabiegów w sposób bezpieczny i małoinwazyjny.

W naszym gabinecie korzystamy ze sprawdzonych systemów implantologicznych oraz algorytmów postępowania z powodzeniem stosowanych na całym świecie.

Implantologia (implanty zębowe) jest najnowocześniejszą i jedyną w swoim rodzaju metodą pozwalającą na odbudowę brakujących zębów. Zachęcamy pacjentów z Gliwic do umówienia się na wizytę z implantologiem. 

Implantologia Gliwice
Implanty zębów Gliwice
Implantolog Gliwice
Co to jest implantologia stomatologiczna?

Implantologia to coraz popularniejsza metoda na uzupełnianie braków zębów. Warto zaznaczyć, że braki w uzębieniu to problem nie tylko estetyczny, ale również funkcjonalny. Implantologia w stomatologii polega na wszczepieniu tzw. implantu tytanowego, który zastępuje funkcjonalnie korzeń zęba. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne dla pacjentów, znacznie poprawia komfort życia, w porównaniu do standardowych protez. 

To, co sprawia, że implantologia w stomatologii jest coraz powszechniejsza, to fakt wysokiej skuteczności powodzenia zabiegu. Tytan świetnie integruje się z tkanką organizmu, więc wystąpienie jakichkolwiek problemów jest mało prawdopodobne. 

Skrócony zakres usług - stomatologia w Gliwicach

Świadczymy następujące zabiegi stomatologiczne dla pacjentów z Gliwic i okolic:

  • stomatologia zachowawcza
  • implantologia
  • leczenie kanałowe (endodoncja)
  • wybielanie zębów i stomatologia estetyczna
  • korony i licówki
  • protetyka i implanty zębowe
  • ortodoncja – leczenie ortodontyczne
O zabiegu implantacji

Zabieg implementacji niestety nie jest wskazany dla każdego. Nie można go wykonać między innymi u osób, u których tkanka kostna nie jest wystarczająca. Podstawą jest wykonanie badania radiologicznego, które jest wykonywane w naszym gabinecie. Może być również konieczne wykonanie tomografii komputerowej. Nie bez znaczenia jest także ogólny stan zdrowia pacjenta – są choroby, które są przeciwskazaniem do zastosowania implantów zębowych. Z tego powodu prosimy o dokładnie informowanie stomatologa o wszystkich dolegliwościach. 

O tym wszystkim można się dowiedzieć umawiając się na wizytę w naszym gabinecie. Konsultacja z implantologiem jest pierwszym krokiem, który pozwoli ustalić, czy zabieg będzie możliwy. Z każdym pacjentem ustalamy indywidualny plan leczenia. 

Gabinet stomatologiczny - implantologia Gliwice

Słowa kluczowe opisujące działalność: 

Implantologia Gliwice, Implanty Gliwice, Implanty zębowe Gliwice, implanty zębów Gliwice, implantolog Gliwice