Stomatologia mikroskopowa Ruda Śląska

Leczenie zębów pod mikroskopem

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Zapraszamy pacjentów z Rudy Śląskiej na konsultacje z endodoncji mikroskopowej – czyli leczenia kanałowego z użyciem mikroskopu

Praca w dużym powiększeniu pozwala Nam na rozwiązywanie wielu problemów.

Leczenie kanałowe zębów pod mikroskopem umożliwia oszczędne zarządzanie tkankami podczas zabiegu co przekłada się bezpośrednio na większą wytrzymałość zęba w porównaniu z metodami klasycznymi.

Ponadto powiększenie pozwala na identyfikację odstępstw od regularnej anatomii, zwiększając tym samym rokowanie powodzenia zabiegu.

Wszystkie zabiegi leczenia kanałowego są przeprowadzane w Naszym gabinecie zgodnie ze Światowymi Standardami Leczenia. Zajmujemy się również leczeniem trudnych, powikłanych przypadków.

Zapraszamy pacjentów z Rudy Śląskiej – endodoncja mikroskopowa pozwala na leczenie kanałowe bardzo trudnych przypadków. Daj sobie szansę na ocalenie zęba – leczenie zębów pod mikroskopem może ocalić przed ekstrakcją. 

Przypadek 1.

Powtórne leczenie kanałowe (reendo) zęba trzonowego.  Kanały nie zostały opracowane na pełnej długości, powtórne leczenie polegało na identyfikacji pominiętych kanałów, usunięciu materiału wypełniającego , opracowaniu i wypełnieniu na prawidłową długość.  Prawidłowe opracowanie i wypełnienie kanałów połączone z odpowiednią odbudową znacząco poprawia rokowanie długoterminowego zachowania zęba.

Przed

Efekt Po

Przypadek 2.

Pierwotne leczenie kanałowe (endo) zęba trzonowego. Głęboka, nieleczona próchnica doprowadziła do powstania stanu zapalnego miazgi.  Na uwagę zasługuje ciekawa anatomia zęba. Po leczeniu zastosowano odbudowę zmniejszającą ryzyko złamania zęba.

Przed

Efekt Po

Przypadek 3.

Powtórne leczenie kanałowe (reendo) zębów siecznych. Skomplikowany zabieg ze względu na wypełnienie kanału ćwiekiem srebrnym. Usunięcie ćwieka i materiałów wypełniających kanały, opracowanie i wypełnienie kanałów na pełnej długości. Odbudowa zębów przednich zostałą wzmocniona po zabiegu za pomocą wkładów z włókien szklanych.

Przed

Efekt Po

Leczenie kanałowe pod mikroskopem Ruda Śląska
Co to jest endodoncja?

Endodoncja jest częścią stomatologii zachowawczej. Podstawą jest rozpoznanie i leczenie zmian chorobowych (czyli próchnicy) w obrębie miazgi zęba. Powszechnie stosuje się określenia „leczenie kanałowe”. W naszym gabinecie stosujemy metodę leczenia kanałowego z użyciem mikroskopu – jest to najbardziej nowoczesna i jednocześnie najbardziej precyzyjna metoda. 

Skrócony zakres usług - stomatologia Ruda Śląska

Świadczymy następujące zabiegi stomatologiczne dla pacjentów z Rudy Śląskiej i okolic:

  • stomatologia zachowawcza 
  • implantologia 
  • leczenie kanałowe (endodoncja)
  • wybielanie zębów i stomatologia estetyczna
  • korony i licówki
  • protetyka i implanty zębowe
  • ortodoncja – leczenie ortodontyczne
Kiedy zalecana jest endodoncja

Jeśli próchnica sięgnie w zębie głęboko, do poziomu miazgi, to leczenie kanałowe jest niezbędne do ocalenia zęba. Dlatego podstawowym wskazaniem do endodoncji jest zaawansowana próchnica. 

Zabieg endodoncji jest również wskazany przy złamaniu lub zwichnięciu zęba, a także ze wskazań protetycznych. To zawsze stomatolog decyzuje o tym kiedy ząb wymaga leczenie kanałowego, dlatego zapraszamy na konsultację do naszego gabinetu. 

Gabinet stomatologiczny - endodoncja Ruda Śląska

Słowa kluczowe opisujące działalność: 

Leczenie kanałowe Ruda Śląska, endodoncja Ruda Śląska, leczenie kanałowe pod mikroskopem Ruda Śląska, leczenie zębów pod mikroskopem Ruda Śląska, Endodoncja mikroskopowa Ruda Śląska, endodoncja pod mikroskopem Ruda Śląska, endodonta Ruda Śląska, stomatologia zachowawcza Ruda Śląska